Сьогодні ми навчимося використовувати умовні речення другого типу (Second Conditional), які використовуються для уявних ситуацій, пройдемо лексику на тему соціальних взаємодій і попрактикуем сприйняття мови на слух.
Useful words:
fall in love with – закохатися
give/make somebody a promise – дати комусь обіцянку
break a promise – порушити обіцянку
do sb a favour – зробити комусь послугу
be in favour with – бути на користь кого–то
have the courage to do – мати сміливість зробити
take pity on sb – зжалітися над кимось
feel pity for somebody – жаліти когось
lose an argument – програти суперечку
put down – відкласти
stand up for – відстоювати
Useful words:
willingness – бажання
disobedience – неслухняність
nervousness – нервозність
to quarrel – сваритися
to blame – звинувачувати
fault – помилка
unfairly – несправедливо
settle down – заспокоїтися
bad-tempered – дратівливий
to get acquainted – познайомитися
daydream – мрія
to rely on –розраховувати, покладатися на
✩✩✩✩
It was like a beautiful daydream. It looked like my first day at my new job. My dream job. I must say that I had mixed feelings – nervousness and joy. I had such a strong willingness to get acquainted with my new colleagues. I relied on making friends with them. But… I didn’t expect that they were bad-tempered, competitive, attention-seeking. And also they were too ambitious. I hate it. There was a situation which made me think that the people are the most important thing at work.
My colleague Ann and I had some special tasks. To be honest, we didn't understand correctly what our boss asked us to do. That's why we made stupid mistakes. Of course, Ann said that it was just my fault. After these words I broke my promise not to quarrel with colleagues. I don't like when people blame me unfairly. I showed my disobedience and at that moment, in my opinion, I lost an argument. Then I tried to settle down. But it wasn't possible, so I told them all, including my boss, what I thought about them. It was the story of my first and the only working day.
Recordings:
Second Conditional – це тип умовних речень, який показує нереальну ситуацію в сьогоденні. Одна частина речення являє собою якусь уявну ситуацію, яка не відповідає реальній ситуації і фактам. Вона або є малоймовірною, або неможлива в сьогоденні або абстрактному майбутньому. Але ми найчастіше говоримо про ситуацію, яка на даний момент не відповідає фактам дійсності.
В умовної частини речення ми використовуємо Past Simple. Для всіх осіб ми використовуємо were, а не was. У другій частині речення використовуються would, а також could, might без частки to. Зверніть увагу, не можна замінювати if на when, як це могло статися в умовних реченнях нульового типу.
Логічно, що для формування заперечення нам потрібно використовувати wouldn’t и didn’t (weren’t). А для створення питання найчастіше would виноситься на перше місце.
Сьогодні ми розібрали тему Second Conditional, тип умовних речень, який показує нереальну ситуацію в сьогоденні. Ми використовуємо цей тип умовних речень саме коли говоримо про ситуацію яка є малоймовірною, або неможлива в сьогоденні або абстрактному майбутньому.
Some useful phrases.
Mr. White, I'd like to introduce my friend, George. – Містер Уайт, я хотів би представити мого друга, Джорджа.
Let me introduce myself. My name is John Harris. – Дозвольте мені представитися. Мене звуть Джон Харріс.
Glad to meet you. – Радий познайомитися з вами.
Nice to meet you. – Приємно познайомитися з вами.
У такому контексті дієслово "meet" вживається в значенні «знайомитися з новими людьми», а дієслово "see" - «зустрітися з уже знайомим вам людиною».